Propozycje zajęć i zabaw „Tacy sami a jednak inni” Skrzaty

Duży czy mały dzisiaj świętuje,🎉🎉🎉🎈🎉🎈
Dziś każdy jest dzieckiem i się raduje.😄😄😄
Małych przyjemności, wielkich miłości,
zdrowia, szczęścia i przyjemności🎉😄🎁🍭
Każdemu życzę tego, co potrzebuje😀☺️🥰
W Dniu Dziecka każdy z nas króluje!😀😘
Wszystkiego najlepszego moje Kochane „Skrzaty”😘😘😘😘😘😘 i jeszcze niespodzianka, dziś świętujemy a od jutra się uczymy😄😄😄.
Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia🥰😘🥰😘🥰😘

 

Witam wszystkich bardzo serdecznie 🙂 🙂🙂.

Kochane Skrzaty, w tym tygodniu realizujemy temat ” Tacy sami, a jednak inni”👫👧👦🧒👩‍🦱😀😀

Na początek chcę wam zaproponować opowiadanie Agaty Widzowskiej „Piłka dla wszystkich”.👫⛹️‍♂️⚽️
Ilustracje do opowiadania znajdziecie w książce z ilustracjami na stronach 82 i 83.

Niepełnosprawny Franek z grupy Ady często śnił o tym, że gra w piłkę nożną. W snach nie siedział na wózku inwalidzkim, tylko biegał po boisku najszybciej z całej drużyny i strzelał najwięcej goli. – Brawo, Franek! – krzyczeli kibice. – To najlepszy zawodnik! – rozlegały się głosy. Jednak gdy szczęśliwy i dumny Franek otwierał oczy, od razu uświadamiał sobie, że to był tylko sen, a on nigdy nie zostanie piłkarzem. Patrzył na swoje nogi, którymi nie mógł poruszać, i robiło mu się wtedy bardzo smutno. Ada przyjaźniła się z Frankiem i bardzo lubiła się z nim bawić. Pewnego dnia zauważyła, że chłopiec jest wyjątkowo radosny. Miał roześmiane oczy i wesoło pomachał do niej, gdy tylko pojawiła się w sali. Dziewczynka była ogromnie ciekawa, co jest tego przyczyną. Może dostał długo oczekiwany bilet do teatru? A może spełniło się jego marzenie o jeździe na koniu? – Cześć! Nie uwierzysz, co się stało! – powiedział Franek, gdy Ada usiadła przy nim na dywanie. – Opowiedz. – W sobotę pojechałem z moim starszym kuzynem na mecz piłki nożnej. Grały drużyny z dwóch różnych szkół. Byłem bardzo blisko i mogłem obserwować każdy ruch zawodników! – To świetnie. Ja nie przepadam za oglądaniem meczu, ale cieszę się, że ci się podobało – odpowiedziała Ada. – Mój kuzyn podwiózł mnie do ławki, na której siedzieli zawodnicy rezerwowi. I całe szczęście, bo bramkarz skręcił nogę w kostce i trzeba go było zastąpić. Wyobraź sobie, że nagle ktoś kopnął piłkę, a ja ją złapałem! – Ojej! Zostałeś bramkarzem? – Nie. Po prostu piłka wypadła poza boisko i leciała prosto na mnie. Chwyciłem ją i rzuciłem z powrotem jednemu z napastników. – Brawo! – A wtedy on na mnie nakrzyczał… – Jak to nakrzyczał? Powinien ci podziękować – zdziwiła się Ada. – Niestety, nie. Powiedział, żebym się stamtąd wynosił, bo tylko przeszkadzam. A jego koledzy się śmiali i słyszałem, jak mówią o mnie „krasnal na wózku”. – Prawdziwi sportowcy się tak nie zachowują! – zezłościła się Ada. – Jeden z nich zaczął pokracznie chodzić i wskazywał na mnie palcem, a potem wszyscy śmiali się z moich butów. Chciałbym chodzić, nawet taki wykrzywiony, a ja przecież nie mogę chodzić wcale… Pomyślałem, że piłka jest nie dla mnie. – Myślałam, że opowiesz mi o czymś wesołym. Jak cię zobaczyłam, wyglądałeś na szczęśliwego, a ta historia jest smutna – stwierdziła Ada. – Bo jeszcze wszystkiego ci nie opowiedziałem! – uśmiechnął się Franek. – Potem wydarzyło się coś wspaniałego! Ada była bardzo ciekawa, a Franek opowiadał dalej: – Mój kuzyn bardzo się zdenerwował i zdecydował, że zabierze mnie z tego boiska, chociaż mecz rozgrywał się dalej. Kiedy odjeżdżałem, usłyszałem dźwięk gwizdka. Kapitan drużyny przerwał mecz i zwołał wszystkich zawodników. Nie słyszałem, co do nich mówił, ale po chwili dogonił nas, a za nim przybiegła reszta drużyny. Powiedział do mnie tak: „Jako kapitan Niebie104 skich chciałem cię przeprosić za zachowanie moich kolegów. Oni zresztą zrobią to sami”. I wtedy każdy z piłkarzy podszedł do mnie i podał mi rękę. Widziałem, że było im wstyd. Zapytali, jak mam na imię i co mi właściwie dolega. – To dobrze, bo już chciałam się wybrać z Olkiem na to boisko i im dokopać! – powiedziała stanowczo Ada. – Chciałaś ich zbić? – spytał zaskoczony Franek. – Nie, dokopać im kilka goli. Jak się zdenerwuję, to potrafię kopnąć tak mocno jak stąd do Krakowa! – To szkoda, że cię tam nie było – zaśmiał się chłopiec. Franek opowiedział Adzie ciąg dalszy tej historii. Zawodnicy dowiedzieli się, że chłopiec doskonale zna zasady gry w piłkę nożną, bo razem z tatą ogląda każdy ważny mecz. Zaproponowali Frankowi, żeby został sędzią, dali mu gwizdek i posadzili na honorowym miejscu, z którego miał świetny widok na całe boisko. Od tej chwili chłopiec bacznie obserwował grę, dawał sygnały zawodnikom, a nawet zadecydował o jednym rzucie karnym. Okazało się, że jest bardzo dobrym i uważnym sędzią i nikt nie powiedział o nim „sędzia kalosz”, czyli taki, który się nie zna na grze i ciągle się myli. – I wiesz, co mi powiedzieli na pożegnanie? – zakończył opowieść Franek. – Powiedzieli, że skoro mam niesprawne nogi i nie mogę grać w piłkę nożną, to przecież mam sprawne ręce i mogę grać w koszykówkę. Mój tata dowiedział się, kto prowadzi drużynę koszykarską dla zawodników na wózkach, i od jutra zaczynam treningi. A ja myślałem, że piłka jest nie dla mnie. – Piłka jest dla wszystkich! – powiedziała Ada. – Zobaczysz, kiedyś przyjdę na mecz koszykówki. Ty będziesz najlepszym koszykarzem, a ja będę piszczała najgłośniej ze wszystkich kibiców.

Zapraszam was do posłuchania piosenki

https://www.youtube.com/watch?v=7K3_mSb1zRQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR39O5f8qmnmysrmjeSbb3FzzdgwfEquQQwlVkcJ8I3NuUIySoPq4RHZUr0

 

W tym tygodniu porozmawiamy o przeciwieństwach. Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku, a chętni razem z rodzicami mogą wykonać takie doświadczenia😀🙂

 

https://www.youtube.com/watch?v=TveB3iWcr04&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2wsf-tVd8Ps8eggh8SnGFLBSOXCeQ_x-9OIZpyPv9mbdGKgy3muBzKp7c

Zachęcam was kochani do wykonania ćwiczeń z fioletowej książeczki cz. 4 ze stron od 54 do 59🙂

Praca plastyczna jaką chcę wam zaproponować nosi tytuł „Dzieci Świata”. technika jaka ją wykonacie jest dowolna czyli możecie ją wykonać farbami, kredkami lub ją wykleić….🙂🙂🙂. Przed zabraniem się do pracy proponuje Wam film

https://www.youtube.com/watch?v=zl_dYe03Yx0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0huW6OYmMjDfm6Ljhmrw08XCO23yiiLrmOn6KhjqtUBl0GtU3vm_ITnK8

Kochani mam nadzieję, że w tym tygodniu będzie świeciło słońce i będzie można się bawić na świeżym powietrzu🙂☀️☀️☀️☀️ proponuję wam taki zestaw ćwiczeń

https://www.youtube.com/watch?v=Xw7aNr4vTbc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1AJ4ojv7b2Yl1dcyejE3Fa-0Xv0NA7U7p_4Gr_E2vfl4WjuDaME2rm43I

Pozdrawiam was serdecznie i zapraszam do kontaktu😀😀😀😀😀😀😀