Ciekawe strony internetowe

https://mamadu.pl/blogi/agaidzieciaki/120535,9-krokow-do-dobrej-adaptacji-przedszkolaka – Wskazówki dla Rodziców, pomocne w adaptacji nowego przedszkolaka

www.dzieciaki.net.pl– Praktyczne porady wychowawcze, rady psychologa.

https://miastodzieci.pl/czytelnia/13-zasad-zdrowego-zywienia-przedszkolaka/ Co dawać do jedzenia dziecku w wieku przedszkolnym. Ważne zasady zdrowego odżywianie przedszkolaka według dietetyka. Przeczytaj koniecznie!

http://dladzieci.pl/gry.html – Serwis dla rodziców i dzieci. Zawiera bezpieczne zabawy dla dzieci 2-6-letnich. Dobry sposób na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem.

www.buliba.pl – Strona dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat zawierająca wiele gier i zabaw edukacyjnych, twórczych, zręcznościowych, gry na spostrzegawczość, a także gry polegające na segregowaniu przedmiotów.

www.ciufcia.pl Strona przeznaczona jest dla małych dzieci i rodziców. Zawiera ponad 100 zabaw zaprojektowanych przez psychologów, tak by wspierać komunikację rodziców z małymi dziećmi oraz rozwijać ich wszechstronny rozwój.

Kolorowanki dla dzieci – strona z bogatym ze zbiorem darmowych kolorowanek, które można wydrukować.

2+2 matematyka dla dzieci – Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych.

Lulek.tv Serwis będący interaktywną, baśniową krainą, po której mali goście mogą „chodzić”  i odkrywać przeróżne miejsca łącząc zabawę z nauką. Można się tu wiele nauczyć, między innymi: liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy godziny na zegarze. Dzieci poznają tu nuty, numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęca do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonuje, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.

Strony internetowe, na których znajduje się mnóstwo inspiracji spędzania wolnego czasu z dzieckiem:

ttps://rodzicielskieinspiracje.pl/?fbclid=IwAR3mEsPkRL6NcYar76xdM_yY5e_3Z3_8sUSwQigwl7VlGtqIRb0M0xAP4RI

https://panimonia.pl/

https://www.gamazbik.com/post/jak-%C4%87wiczy%C4%87-spostrzegawczo%C5%9B%C4%87-u-maluch%C3%B3w?fbclid=IwAR1hEU-O00DDIeJ806_jsmdV7YiTMQhA9ivclsMlDV65xsq1BYkYxpNsRJU

http://przedszkolnepomysly.pl/