Aktualności

KONKURS PLASTYCZNY „WIELKANOCNE JAJKO” ROZSTRZYGNIĘTY!

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego „Wielkanocne jajko” zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dąbrówce – Oddziały Przedszkolne w Bratucicach w marcu 2024 r. Do udziału w konkursie zaproszono wszystkie dzieci z przedszkola wraz z rodzicami, a zadanie konkursowe polegało na wykonaniu jajka wielkanocnego w formie płaskiej w formacie A3 lub A4. Głównymi celami konkursu było: rozwijanie kreatywności i talentów, kształtowanie wyobraźni i aktywności twórczej, rozwijanie sprawności manualnej, wyzwolenie chęci do działania, wzmacnianie więzi rodzinnych oraz wzbogacanie doświadczeń dzieci dotyczących Świąt Wielkanocnych.

Na konkurs wpłynęło 26 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykazały się niezwykłą kreatywnością.

Prace konkursowe oceniała specjalnie powołana komisja w składzie:

Pani Jadwiga Trzaska – nauczycielka plastyki,

Pani Aneta Kułak – psycholog,

Pani Beata Pieprzyk-Łopata – pedagog.

Komisja brała pod uwagę: interpretację tematu, pomysłowość, wkład pracy dziecka i estetykę wykonania.

Podsumowanie konkursu odbyło się 27.03.2024 r. w przedszkolu w Bratucicach.

Jury nagrodziło i wyróżniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych:

 

Kategoria I: dzieci w wieku 3-4 lat

I miejsce: Gabriela Twardowski

II miejsce: Adam Dziadowiec

III miejsce: Maja Sowa

Wyróżnienie: Anastazja Płaneta

 

Kategoria II: dzieci w wieku 5-6 lat

I miejsce: Karol Wojewoda

II miejsce: Anna Marzec

III miejsce: Bartosz Pałka

Wyróżnienie: Jakub Urbański

 

Dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursu oraz wyróżnionym dzieciom wręczyła Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce – Pani Maria Kosińska. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz upominki.

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za udział w konkursie i wielkie zaangażowanie, gratulujemy pomysłów i życzymy dalszych owocnych osiągnięć artystycznych.

 

22 marca wybraliśmy się do Oratorium Św. Kingi w Bochni na spektakl pt. „Domek z piernika-bajka o dobrym wychowaniu” w wykonaniu teatru z Kielc. Był to spektakl interaktywny, w którym dzieci mogły wziąć czynny udział. Z przesłania bajki mogliśmy wynieść przesłanie, że warto żyć w harmonii z przyrodą oraz  dbać o środowisko naturalne.

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Weź śniegi i lody, wynoś się do wody!;-)”

21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola brały udział w uroczystym pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny. Dzień ten był dobrą okazją by zapoznać nasze przedszkolaki z polskimi  tradycjami ludowymi. Dzieci z radością zabrały się do przygotowania i upiększenia zimowej panny – Marzanny, by następnie wyruszyć z nią w wiosennym korowodzie nucąc radosne, wiosenne  piosenki. Następnie zaprosiliśmy Marzannę do zabaw integracyjnych w ogrodzie przedszkolnym.

4 marca obchodziliśmy w przedszkolu święto znanych, prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk” dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Obejrzeliśmy film edukacyjny przedstawiający historię dinozaurów, ich cechy i gatunki. Przedszkolaki przeprowadziły eksperyment z wulkanem co sprawiło im największą radość.

WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

Wielkanocne Jajko”

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówce- Przedszkole
w Bratucicach serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym
wraz z rodzicami do udziału
w wewnątrzprzedszkolnym konkursie plastycznym pt.

Wielkanocne Jajko„.

Cele konkursu:
rozwijanie talentów plastycznych,
rozwijanie kreatywności i talentów dzieci,
kształtowanie wyobraźni dziecka i jego aktywności twórczej,
rozwijanie sprawności manualnej,
wyzwolenie u dzieci chęci do działania,
• wzmacnianie więzi rodzinnych,
wzbogacanie doświadczeń dzieci dotyczących Świąt Wielkanocnych.

Regulamin konkursu:

Konkurs skierowany jest do wychowanków naszego przedszkola.
 Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie z pomocą rodziny pracy plastycznej w formie płaskiej na formacie A3 lub A4– jajka wielkanocnego.
 Prace konkursowe należy składać w naszym przedszkolu u wychowawców grup do 22 marca 2024 r. (piątek). Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.

Na odwrocie każdej pracy należy zamieścić informację zawierającą imię i nazwisko dziecka
a także wiek dziecka.
Do każdej pracy należy załączyć podpisaną zgodę rodzica na udział dziecka w konkursie, zał. nr 1.
 Komisja powołana przez organizatora oceniać będzie: interpretację tematu, pomysłowość, wkład pracy dziecka i estetykę wykonania. Werdykt komisji jest ostateczny.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
• grupa I: 3-4 lata,
• grupa II: 5-6 lat.

Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy
(za zajęcie I, II, III miejsca) w każdej kategorii wiekowej, a dla wyróżnionych dyplomy.
 Prace przechodzą na własność organizatora, który zastrzega sobie prawo do upublicznienia prac
i danych osobowych uczestników w internecie i druku.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 27.03.2024 r. O terminie wręczenia nagród
oraz pamiątkowych dyplomów poinformujemy państwa po rozstrzygnięciu konkursu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Dodatkowe informacje:
Termin: do 22.03.2024 r.
Zasięg konkursu: konkurs wewnątrzprzedszkolny
Uczestnicy: dzieci wraz z rodzicami
Koordynatorki konkursu: Dorota Synowiec, Marzena Struzik-Wnęk, Agnieszka Ostapska
Organizator: Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówce
Oddziały Przedszkolne w Bratucicach
Bratucice 35, 32-712

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 8 lutego. W tym dniu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. Dzieci bawiły się znakomicie. Były „tańce-łamańce:, „pociąg”, „kaczuszki”, „krasnoludki” i inne. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Dzieci chętnie wzięły udział w „mini karaoke”. Zgłosiło się wielu chętnych do samodzielnych występów. Każdy uczestnik oklaskiwany był gromkimi brawami. W tym dniu dzieci otrzymały słodki poczęstunek- pączki w ramach Tłustego czwartku. Każdy na pamiątkę z balu otrzymał kolorowe balony. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

5 lutego odwiedził nas niezwykły gość – pan Iluzjonista. Dzieci były bardzo podekscytowane niezwykłymi sztuczkami oraz mieli możliwość poznać co nieco tajemnic z bliska, próbując swoich sił na scenie. Występ artysty nagrodzony został zachwytem, śmiechem oraz wielkimi brawami. Na koniec wszystkie dzieci zostały pochwalone jako bardzo przyjazna i kulturalna widownia 😉 Dziękujemy 😉

„Bo na świecie nie znajdziecie takich bajek i zagadek,                                                                                                                                                           jakie wnukom opowiada, moja Babcia i mój Dziadek”

23 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu naszych kochanych Dziadków i Pradziadków. Szanownych gości przywitała pani wicedyrektor Maria Kosińska oraz złożyła im życzenia. Z tej okazji przygotowaliśmy występy muzyczno-taneczne, dzięki którym mogliśmy wyrazić swoją miłość i wdzięczność za zostaliśmy nagrodzeni wielkimi brawami. Po części artystycznej Rada Rodziców zaprosiła Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego dnia a gościom za tak liczne przybycie.

 

 

Do góry