Aktualności

20 grudnia 2022r. w naszym przedszkolu odbyła się wigilia. W tym szczególnym dniu gościliśmy panią dyrektor Bogusławę Janik oraz panią wicedyrektor Mariolę Kosińską. Dzieci z obydwu grup zaprezentowały krótki występ ze świątecznymi życzeniami. Następnie wysłuchaliśmy ewangelii wg. św. Łukasza i tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem, by następnie usiąść wspólnie do świątecznego obiadu. Nie zabrakło czasu na  kolędowanie oraz kosztowanie pierniczków pieczonych wraz z dziećmi i wypieków pani Iwonki ;-). Dzieci z radością wróciły do domów z upominkami przygotowanymi dla rodziców i wspomnieniami, które zostaną w ich sercach na długo;-).

Dnia 8 grudnia 2022r. mieliśmy  przyjemność gościć w naszym przedszkolu pana Andrzeja Struzika – górnika z kopalni soli w Bochni. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Wysłuchały legendy  „Solnego Grodu”. Podczas spotkania przedszkolaki mogły podziwiać galowy strój górniczy oraz czapkę, która cieszyła się największym zainteresowaniem. Przedszkolakom bardzo podobała się wizyta wyjątkowego gościa , który przybliżył im ciężką, odpowiedzialną, a zarazem niebezpieczną pracę górników. Na koniec spotkania przedszkolaki wręczyły Panu Górnikowi własnoręcznie zrobione obrazki przedstawiające górnika. Dziękujemy serdecznie Panu Górnikowi  za poświęcony czas,  zaangażowanie, a także  za książkę z legendami dla dzieci.

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość- Święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu udało mu się do nas dotrzeć. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Wszyscy otrzymali prezenty. Cieszymy się, że Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku. 

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- Pluszowy miś. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.

W poniedziałek 28 listopada 2022r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia, tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim pluszowym przyjacielem Misiem. W tym dniu na nasze przedszkolaki czekało wiele atrakcji i dobrej zabawy.

24 listopada w grupie „Jagódek” i „Skrzatów” odbył się tradycyjny dzień wróżb i zabaw – Andrzejki. Poznaliśmy zwyczaje andrzejkowe
i powróżyliśmy sobie na przyszłość znanym zaklęciem: „Czary-mary, czary-mary niech się spełnią andrzejkowe czary” pamiętając jednak, że największy wpływ na to co nas spotka w przyszłości mamy my sami!

Dnia 25 listopada 2022r. dzieci z grupy „Skrzaty” i „Jagódki” wraz z wychowawczyniami i opiekunami były na wycieczce w kinie na filmie pt.: „Przytul Mnie, poszukiwacze miodu”. Głównym  celem i założeniem programowym wycieczki było: kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino), integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Dzieci obejrzały pełną przygód historię o Tacie Niedźwiedziu i jego Synku Niedźwiadku. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki, która wywarła na przedszkolakach ogromne wrażenie i z pewnością pozostanie w naszej pamięci. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. To był bardzo udany dzień.

Dziś w naszym Przedszkolu Świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy dzień dla każdej Polki i Polaka. Z tej okazji „Skrzaty”, „Jagódki” i pracownicy przedszkola zebrali się, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny w wykonaniu dzieci. O 11:11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Uroczystość Święta Niepodległości była dla przedszkolaków pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

 

Dnia 28.10.2022 r. zgodnie z tradycją udaliśmy się wspólnie na cmentarz w Okulicach. Uczciliśmy pamięć naszego rodaka gen. Leopolda Okulickiego odwiedzając symboliczny grób. Pamiętaliśmy także  o opuszczonych mogiłach i na jednej z nich zapaliliśmy znicze. Wszystkie przedszkolaki wzorowo zachowały się podczas spaceru jaki i na cmentarzu.

20 października nasze przedszkole odwiedziła pani dietetyk Magdalena Nosal z Centrum Dietetycznego  NaturHouse, która przeprowadziła ciekawe warsztaty na temat zasad właściwego odżywiania. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o zawodzie dietetyka, zdobyły cenne informacje
o piramidzie żywieniowej ale także wykazały się błyskotliwością rozwiązując przygotowane rebusy i zagadki. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i dobrą zabawę.

 

 

 

 

 

Do góry