Aktualności

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 8 lutego. W tym dniu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. Dzieci bawiły się znakomicie. Były „tańce-łamańce:, „pociąg”, „kaczuszki”, „krasnoludki” i inne. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Dzieci chętnie wzięły udział w „mini karaoke”. Zgłosiło się wielu chętnych do samodzielnych występów. Każdy uczestnik oklaskiwany był gromkimi brawami. W tym dniu dzieci otrzymały słodki poczęstunek- pączki w ramach Tłustego czwartku. Każdy na pamiątkę z balu otrzymał kolorowe balony. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

5 lutego odwiedził nas niezwykły gość – pan Iluzjonista. Dzieci były bardzo podekscytowane niezwykłymi sztuczkami oraz mieli możliwość poznać co nieco tajemnic z bliska, próbując swoich sił na scenie. Występ artysty nagrodzony został zachwytem, śmiechem oraz wielkimi brawami. Na koniec wszystkie dzieci zostały pochwalone jako bardzo przyjazna i kulturalna widownia 😉 Dziękujemy 😉

„Bo na świecie nie znajdziecie takich bajek i zagadek,                                                                                                                                                           jakie wnukom opowiada, moja Babcia i mój Dziadek”

23 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu naszych kochanych Dziadków i Pradziadków. Szanownych gości przywitała pani wicedyrektor Maria Kosińska oraz złożyła im życzenia. Z tej okazji przygotowaliśmy występy muzyczno-taneczne, dzięki którym mogliśmy wyrazić swoją miłość i wdzięczność za zostaliśmy nagrodzeni wielkimi brawami. Po części artystycznej Rada Rodziców zaprosiła Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego dnia a gościom za tak liczne przybycie.

 

 

9 grudnia odwiedził nas pan Andrzej Struzik, górnik Kopalni Soli w Bochni. Opowiedział dzieciom o specyfice pracy górników dawniej i dziś  oraz zwyczajach i tradycjach które przetrwały pod ziemią do czasów współczesnych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały naszego gościa oraz chętnie przymierzały górnicze czako.

10 grudnia Rada Rodziców naszego przedszkola wzięła udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Rzezawie. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu  całej społeczności przedszkola, udało się  wystawić na kiermaszu sporo pięknego rękodzieła, ozdób świątecznych oraz smakołyków. Trud włożony w przygotowania oraz udział w kiermaszu opłacił się, bo Rodzicom udało się zebrać pokaźną sumę a za uzyskane fundusze Rada Rodziców zakupiła do przedszkola pomoce dydaktyczne i zabawki wspierające rozwój ich pociech. Dzieci z wielką radością bawią się nowym tunelem, matą sensoryczną, klockami konstrukcyjnymi, układają puzzle i logiczne układanki. W razie potrzeb będą się natomiast relaksować w namiotach „tipi” a w spacerach po okolicy pomagają nam „spacerowe węże”. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie.

 

21 grudnia w naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie świąteczne oraz warsztaty plastyczne z rodzicami. Nasze przedszkolaki z radością odpowiednio wcześniej rozpoczęły przygotowania. Piekliśmy wspólnie pierniczki, dekorowaliśmy sale oraz co najważniejsze ćwiczyliśmy swoje głosy przygotowując muzyczne aranżacje kolęd. Tego dnia, odświętnie ubrani z radością wyglądaliśmy nadchodzących gości. Pani dyrektor Bogusława Janik wszystkich serdecznie przywitała oraz złożyła świąteczne życzenia, a korzystając z okazji pogratulowała Radzie Rodziców za trud włożony w przygotowania do kiermaszu i zakup pomocy dydaktycznych oraz zabawek wspierających rozwój dzieci. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne śpiewając kolędy i piosenki świąteczne. Na koniec zaprosiliśmy naszych gości na słodki poczęstunek oraz warsztaty, gdzie dzieci wspólnie z rodzicami mogły wykonać ozdobę choinkową. Spędziliśmy ten czas w miłej, radosnej atmosferze i z dobrą energią wróciliśmy do domów.

 

 

Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek.

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzień „Mikołajek” był wyjątkowy i magiczny. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, okna i nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i przybył do nas 6 grudnia. Dzieci gorąco przywitały Mikołaja śpiewając piosenki. Mikołaj obdarował dzieci prezentami. A prezenty były wspaniałe.  Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dziękujemy serdecznie Delikatesom Premium z Bratucic za wzbogacenie paczek naszych przedszkolaków w pyszne słodycze.

Dziękujemy Ci Święty Mikołaju…

30 listopada, jak co roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki.  Temu wydarzeniu towarzyszyło wiele tradycyjnych zabaw i aktywności jak: lanie wosku, wróżenie z kapelusza, kręcenie kołem fortuny,  poznawanie imion przyszłej wybranki lub wybranka, bitwa na buty. Nie zabrakło także pląsów i zabaw z chusta animacyjną. Dzień ten dostarczył naszym przedszkolakom niezapomnianych emocji oraz był dobrą okazją do poznania obrzędów naszej ludowej tradycji.

28 listopada świętowaliśmy w naszym przedszkolu rocznicę powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Każde dziecko przyszło w ten dzień do przedszkola ze swym ulubionym pluszowym przyjacielem, którego wszystkim przedstawiało i opowiadało o wspólnych zabawach i przygodach;-). Przedszkolaki poznały historię Dnia Pluszowego Misia a następnie brały udział w integracyjnych zabawach ruchowych, tańcach i torach przeszkód. Młodsze dzieci ćwiczyły swoje rączki malując obrazki misiów a starsze wykazywały się zręcznością malując figurki ich podobizn wedle własnego upodobania.

Do góry