Jagódki

Mikołajki

4 grudzień 2020r. „Mikołajki”🎅w grupie Skrzacików. To jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego Mikołaja. Zanim jednak dzieci otrzymały prezenty, wysłuchały ” Historii św. Mikołaja”. Ponadto dzień wcześniej wykonały pracę plastyczną „Skarpetki Mikołajkowe ”. W oczekiwaniu na prezenty od świętego Mikołaja dzieci głośno zaśpiewały piosenkę pt. „Idzie Święty Mikołaj”. Po obiedzie dzieci znalazły prezenty w sali obok wcześniej przygotowanego kominka wraz z listem od Świętego🎁🎄. Skrzaciki były bardzo zaskoczone i szczęśliwie❤

Galeria zdjęć: http://zspdabrowka.pl/przedszkolebratucice/galeria/mikolajki-w-grupie-skrzacikow/

 

Mikołajki u Skrzacików

„Andrzejki”

W czwartek 26 listopada 2020r. w przedszkolu odbyła się „Zabawa Andrzejkowa”. Skrzaciki poznały dawne obrzędy ludowe obchodzenia „Andrzejek”. Chętnie uczestniczyły w zabawach i wróżbach. Każde dziecko ozdobiło dla siebie na pamiątkę „Andrzejkowy klucz”

 

Galeria zdjęć

 


„Dzień Pluszowego Misia”

Dnia 25.11.2020r w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia. Oglądały ilustracje misiów z różnych bajek. Chętnie pomalowały misia według własnego pomysłu. Z wielką radością „karmiły Misia plasterkami miodu”🧸Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.

Galeria zdjęć

 


„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”

Dnia 20 listopada w przedszkolu obchodziliśmy „Międzynarodowy dzień Praw Dziecka”. Skrzaciki poznały swoje prawa, które im przysługują. W tym dniu słuchały wiersza M. Brykczyńskiego pt.: „Prawa Dziecka”. Dzieci chętnie uczestniczyły w wykonaniu plakatu – „Każdy Przedszkolak – Mały Patriota- Wielki Człowiek” w ramach projektu realizowanego przez nasze przedszkole „Piękna Nasza Polska Cała”. Skrzaciki z wielkim zaangażowaniem malowały serduszka z prawami dziecka, które mogły zabrać do domu. Na zakończenie wysłuchały piosenki „Mam prawa”.

Galeria zdjęć 

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”

 


„DZIEŃ CZYSTYCH RĄK”

Dnia 21.10.2020r. w przedszkolu odbył się dzień „Czystych rąk” w ramach projektu „Mały Miś w Świetle Wielkiej Literatury”. Dzieci oglądały teatrzyk pt.: ” Jaś i Małgosia, Baba-jaga i bakterie”. Celem tego dnia było uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Dzieci chętnie uczestniczyły w prezentacji prawidłowego sposobu mycia rąk, wspartego plakatem rekomendowanym przez GIS. Wzięły udział w przeprowadzeniu eksperymentu „Dlaczego warto myć ręce?”.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkolebratucice/galeria/dzien-czystych-rak/

 

 


„DZIEŃ PRZEDSZKOLA”

Dnia 21.09.2020r. w przedszkolu odbył się „Dzień Przedszkolaka” Dzieci wzięły udział w wielu zabawach. Na zdjęciach można zobaczyć jak „Skrzaciki” wesoło się bawią.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkolebratucice/galeria/dzien-przedszkolaka-skrzaciki/

 


„SPACER DO LASU”

Dnia 16.09.2020r. „Skrzaciki” były na spacerze w lasku znajdującym się w pobliżu przedszkola w Bratucicach. Miały okazję zobaczyć różne drzewa min.: kasztanowca, sosny, dęby, brzozy. Oprócz drzew dzieci podziwiały również grzyby.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkolebratucice/galeria/spacer-do-lasu-skrzaciki/

 

 

 

 

 


„DZIEŃ KROPKI”

Dnia 15.09.2020r. w przedszkolu odbył się „Dzień kropki” dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach związanych z tym dniem. „Skrzaciki” z zainteresowaniem słuchały opowiadania pt.: „Kropka” Petera H. Reynolds. Układały kropki według metody A.Świć „kodowanie na dywanie”. Wykonały piękne prace plastyczne- „Liść w kropki”.

Galeria zdjęć:

https://zspdabrowka.pl/przedszkolebratucice/galeria/dzien-kropki-skrzaciki-2/