Propozycje zabaw i zajęć. Temat tygodnia: „Marcowa pogoda”

Zachęcam do przeczytania opowiadania M. Strękowskiej- Zaremby „W marcu jak w garncu” i omówienia go razem z dzieckiem. Ilustracje do opowiadania znajdą państwo w książce z ilustracjami na stronie 52- 53

 

W tym tygodniu odkryjemy literkę C. Dzieci pięcioletnie ( posiadacze różowych książek) zachęcam do wykonania zadań ze stron 60 i 61. Dzieci sześcioletnie ( posiadaczy zielonych książek) zachęcam do wykonania zadań na stronach 38- 39.

Poznamy również czym różni się kula od koła. Pomoże nam w tym wiersz Marii Terlikowskiej ” Kolorowe koła”.

 

Zapraszam przy tym temacie do wykonania zadań (w fioletowej książce cz 3) na stronie 52

Zachęcam również do wykonania pracy plastycznej ” Deszczowa chmurką”. Materiały do jej wykonania znajdą państwo w Wyprawce plastycznej – karta nr 2.

Tematem tygodnia jest marcowe pogoda a jak mówi przysłowie” W marcu jak w garncu”. Proponuję wykonanie kalendarza pogody i prowadzenia obserwacji pogody. Można to zrobić wykorzystując kalendarz znajdujący się w fioletowej książce strony 48-49 lub wykonać go samodzielnie wg własnego pomysłu.

 

W wolnej chwili można posłuchać piosenki „Kasza marcowa”

 

 

I pobawić się przy muzyce:

 

 

W miarę możliwości zachęcam do wykonania zabawy badawczej ” Co pływa? Co tonie?” Ułatwi to wykonanie zadań ze strony 51(fioletowa książka cz 3)

Zapraszam do wykonania zadań w fioletowej książce cz 3 od strony 44- 47.

 

I jeszcze coś dla ciała, bo w zdrowym ciele, zdrowy duch 🙂

 

 

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłej pracy 🙂
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego na numer 661817188 w godzinach od 8.00 do 13.00