Propozycje zabaw i zajęć. Temat tygodnia: „Marcowa pogoda”

Witam wszystkich rodziców dzieci 3-4-letnich, grupy „Skrzacików”🙂
Temat tego tygodnia: „Marcowa pogoda”🌦☀️☁️
Zachęcam państwa do przeczytania swoim dzieciom opowiadania E.Stadtmiiller „Marcowa pogoda” i wspólnej rozmowy na temat treści opowiadania. Tekst opowiadania i ilustracje znajdują się poniżej. Dzieci czteroletnie znajdą ilustracje do opowiadania w swoich książkach z ilustracjami str. 54-55.

 W tym tygodniu dzieci mogą zdobyć wiadomości na temat „marcowej pogody”. Zachęcam do wykonania zadań w książkach tj. dzieci 4-letnie czerwona książka „Nowe przygody Olka i Ady” str. 19,20,21, a dzieci 3-letnie żółta książka str.7

 

Wszystkie „Skrzaciki” zapraszam do wykonania pracy plastycznej it.: „Dzieci i deszcz” Dzieci 4-letnie mogą wykorzystać materiały z wyprawki plastycznej- karta pracy nr 20, a dzieci 3-letnie mogą pokolorować lub wykleić plasteliną szablon parasola, wzór przesyłam poniżej☂️. Zachęcam również do wykonywania prac według samych pomysłów dzieci🙂

Zapraszam również do zabaw ruchowo- rytmicznych z rymowankami I. Fabiszewskiej. Tekst przesyłam poniżej🙂

Dla chętnych polecam również wykonanie z dziećmi zabawy badawczej ” tańczące rodzynki”🙂

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłej pracy i zabawy z dziećmi w tym tygodniu🙂 w razie pytań proszę dzwonić na numer telefonu 663583175🙂

Zachęcam do odsłuchania piosenki „Deszczowa piosenka”