WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „WIELKANOCNE JAJKO”

KONKURS PLASTYCZNY „WIELKANOCNE JAJKO” ROZSTRZYGNIĘTY!

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego „Wielkanocne jajko” zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dąbrówce – Oddziały Przedszkolne w Bratucicach w marcu 2024 r. Do udziału w konkursie zaproszono wszystkie dzieci z przedszkola wraz z rodzicami, a zadanie konkursowe polegało na wykonaniu jajka wielkanocnego w formie płaskiej w formacie A3 lub A4. Głównymi celami konkursu było: rozwijanie kreatywności i talentów, kształtowanie wyobraźni i aktywności twórczej, rozwijanie sprawności manualnej, wyzwolenie chęci do działania, wzmacnianie więzi rodzinnych oraz wzbogacanie doświadczeń dzieci dotyczących Świąt Wielkanocnych.

Na konkurs wpłynęło 26 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykazały się niezwykłą kreatywnością.

Prace konkursowe oceniała specjalnie powołana komisja w składzie:

Pani Jadwiga Trzaska – nauczycielka plastyki,

Pani Aneta Kułak – psycholog,

Pani Beata Pieprzyk-Łopata – pedagog.

Komisja brała pod uwagę: interpretację tematu, pomysłowość, wkład pracy dziecka i estetykę wykonania.

Podsumowanie konkursu odbyło się 27.03.2024 r. w przedszkolu w Bratucicach.

Jury nagrodziło i wyróżniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych:

 

Kategoria I: dzieci w wieku 3-4 lat

I miejsce: Gabriela Twardowski

II miejsce: Adam Dziadowiec

III miejsce: Maja Sowa

Wyróżnienie: Anastazja Płaneta

 

Kategoria II: dzieci w wieku 5-6 lat

I miejsce: Karol Wojewoda

II miejsce: Anna Marzec

III miejsce: Bartosz Pałka

Wyróżnienie: Jakub Urbański

 

Dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursu oraz wyróżnionym dzieciom wręczyła Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce – Pani Maria Kosińska. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz upominki.

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za udział w konkursie i wielkie zaangażowanie, gratulujemy pomysłów i życzymy dalszych owocnych osiągnięć artystycznych.