,,Piękna nasza Polska cała”

Z okazji 102 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w oddziale przedszkolnym ,,0” w szkole odbył się wewnętrzny  konkurs wierszy patriotycznych ,,Piękna nasza Polska cała”. Przed przystąpieniem do części konkursowej, dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę ,,To jest mój kraj”. Po czym zaprezentowały przygotowane przez siebie wiersze. Poziom artystyczny zaprezentowanych utworów był wysoki. Dlatego jury miało duży problem z wybraniem zwycięzców. Po długim namyśle i dyskusji przyznano pierwsze, drugie, trzecie miejsce oraz jedno wyróżnienie. Konkurs był dużym przeżyciem dla dzieci, wpisuje się on w realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna Nasza Polska Cała”.

    Po zakończonym konkursie o godz.11.11 w ramach kolejnej edycji MEN ,,Szkoła do hymnu” dzieci wspólnie z nauczycielami odśpiewały hymn narodowy Mazurek Dąbrowskiego.

wychowawca

Lucyna Seremak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *