Aktualności

Pierwszy grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Dlatego w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „STOP AIDS”, Konkurs składał się z 2 części. W części pierwszej można się było wykazać wiedzą teoretyczną i najlepsza w tej części okazała się uczennica z klasy VII – Dominika Strach. Część druga, to część plastyczna. Uczniowie wykonywali plakat. W tej konkurencji uzyskano następujące wyniki:
I miejsce – Justyna Stefańska – klasa VII,
II miejsce – Karolina Wąsik – klasa VII,
III miejsce – Aleksandra Drabik – klasa VII.
Wszystkim laureatom gratulujemy.

Więcej o: IV SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Bóg się rodzi, moc truchleje,
Pan niebiosów obnażony;
Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
Ma granice nieskończony.

W listopadzie został ogłoszony kolejny już Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas 0 –VIII. Uczestnicy mogli wybrać utwór z listy lub przygotować dowolną pieśń świąteczną. Komisja w składzie: p.Edyta Piekarz, p.Zofia Misina, p.Wojciech Wnęk oceniali przede wszystkim opanowanie tekstu przez wszystkich wykonawców, interpretację oraz walory muzyczne.

Więcej „IV SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK”

Więcej o: Ta zakładka ci podpowie, na którym skończyłeś słowie!

Konkurs na najładniejszą zakładkę został rozstrzygnięty. Uczniowie z klas od 1 do 3 złożyli 19 prac. Komisja miała duży problem z wyborem zwycięzcy.  Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

  • I miejsce –  Konrad Krzywda  kl.2
  • II miejsceMonika Łoboda  kl.3
  • III miejsce –  Julia Synowiec  kl.3

Więcej „Ta zakładka ci podpowie, na którym skończyłeś słowie!”

Więcej o: Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Bochni

27 listopada 2019 r. uczniowie klasy ósmej wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Podczas spotkania strażacy mówili o zagrożeniach pożarowych, przyczynach pożarów oraz o zasadach postępowania podczas pożarów. Uczniowie zapoznali się z ciężką pracą strażaka i jego codziennymi obowiązkami podczas służby.

Więcej „Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Bochni”

Więcej o: Laureatki konkursu plastycznego – Pejzaż

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Bochni. Tematem konkursu był pejzaż czyli krajobraz przedstawiający przestrzeń wokół nas. Na konkurs wpłynęło ponad 260 prac, które oceniane były w czterech kategoriach wiekowych.  Trzy uczennice  naszej szkoły znalazły się wśród laureatów konkursu: Więcej „Laureatki konkursu plastycznego – Pejzaż”

Więcej o: Złote Gody

We wtorek, 26 listopada 2019 r. w sali bankietowej „Albatros” w Rzezawie odbyła się niezwykła uroczystość – pary małżeńskie z terenu całej Gminy Rzezawa świętowały swoje Jubileusze 50 – lecia, 60-lecia i 65-lecia pożycia małżeńskiego.

Więcej „Złote Gody”

Do góry

Follow by Email
Facebook
Google+
https://zspdabrowka.pl/spdabrowka">
Twitter
Pinterest
Instagram