Szanowni Państwo, drodzy Rodzice

Znaleźliśmy się w trudnej dla nas Wszystkich sytuacji, która zmienia się dynamicznie i codziennie przynosi nowe wiadomości na temat rozprzestrzeniania się wirusa i kolejnych zachorowań. Na podstawie specjalnej ustawy dotyczącej szczególnych rozwiązań w walce z epidemią koronawirusa Rząd Polski, działając zapobiegająco i profilaktycznie, podjął decyzję o zawieszeniu zajęć w szkole, przy jednoczesnym wprowadzeniu nauki metodą zdalnego nauczania. Zapraszam Państwa do współpracy i wspólnego działania.
Nauczyciele kontaktują się z Państwem i dziećmi za pośrednictwem poczty elektronicznej, strony internetowej oraz w inny sposób – wspólnie z Państwem ustalony. Codziennie też nauczyciele są dostępni dla uczniów i Państwa poprzez Teamsy w czasie zajęć przewidzianych w danym dniu.
Ograniczenie swobodnego wychodzenia z domu, niepokojące komunikaty telewizyjne czy radiowe, obawa o zdrowie najbliższych, może powodować sytuacje, które są dla dzieci niezrozumiałe i nie wiedzą jak się w nich odnaleźć. Wsparcia w tym zakresie udzieli Państwu psycholog szkolny.
Nadchodzący czas to również lekcja odpowiedzialności dla nas wszystkich i podjęcie działań mających na celu maksymalne ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARSCoV-2 oraz ochrona przed nim naszych dzieci, najbliższych i nas samych. Zachęcam więc aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci w tym okresie:
• pozostały w domu, nie przemieszczały się, ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych, gdzie mogą być duże skupiska ludzi
• ograniczyły kontakt z innymi osobami, w tym spotkania koleżeńskie
• przestrzegały zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystości rąk), szczególnie przy przebywaniu poza domem
• wykorzystały czas również na odpoczynek, sen oraz czytanie ciekawych książek.
Wszelkie nowe informacje będą Państwu przekazywane na bieżąco poprzez stronę internetową. Zachęcam również do stosowania się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz śledzenia na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.


Pozdrawiam serdecznie Państwa i dzieci.
Bogusława Janik Dyrektor ZSP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *