Aktualności

Dnia 23 czerwca w naszym przedszkolu miało miejsce wyjątkowe święto – Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców występ. W podziękowaniu za ich miłość i troskę zaśpiewały piosenki oraz pięknie zatańczyły. W wierszach, które wypowiadały skryły piękne życzenia. Z okazji święta Mamy i Taty przygotowały także piękne filiżanki, które wręczyły rodzicom. W tym dniu miało miejsce również zakończenie przedszkola i pożegnanie starszych kolegów z zerówki.

W dniu 21 czerwca nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Czasławia. Gospodarstwo to naprawdę magiczne miejsce – cisza, spokój i przepiękne widoki. Dzieci podczas wyjazdu poznały różnorodne zioła z których zrobiły domowe przyprawy. Piły zdrowe soki próbując nowych smaków. Jednak największymi atrakcjami było dojenie krowy i przejażdżka konikiem. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili po południu do przedszkola.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w Gminnym Projekcie socjalnym „Taniec Przeciw Przemocy”. Przedstawiciele placówek z całej gminy prezentowały na scenie taniec, a ubrane były w barwy: biało-czerwone i żółto-niebieskie. Nasze przedszkole ubrane było w barwy Ukrainy.

W dniu 30 maja odbył się w naszym przedszkolu dzień dziecka. Dzieci uczestniczyły w zabawach z animatorami i bańkami mydlanymi. Było też malowanie twarzy i uwielbiane przez wszystkie dzieci szaleństwa na dmuchanych zamkach.

W dniu 26 maja udaliśmy się na wycieczkę do Zagrody Bella Koza w Buczkowie. Dzieci aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu, podczas wspólnych gier, zabaw i karmieniu kóz. Była to wycieczka pełna wrażeń i emocji.

W dniu 24 maja udaliśmy się na dłuższy spacer do Biblioteki w Buczkowie. Pani Anetka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, a także pokazała jakie książki znajdują się w bibliotece. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.  Zakończeniem naszej wyprawy była zabawa na pobliskim placu zabaw.

Do góry