Aktualności

W dniu 12 czerwca nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Dzieci podczas wyjazdu bawiły się w pająka robiąc pajęczą sieć, poszukiwały skarbów ukrytych w zamku, a także odbijały ślady tropy zwierząt. Jednak największe emocje wzbudziło u dzieci strzelanie z paintballu do celu. Był to dzień pełen emocji i wrażeń.

Dnia 26.04. 2016 r. do naszego przedszkola przybył teatr „Skrzat” z Krakowa. Tym razem aktorzy przedstawili nam baśń pt. „Zaczarowane źródełko”. Przedszkolaki poznały Anusię, która chciała zdobyć wodę z zaczarowanego źródełka dla chorej mamy. W czasie wędrówki dziewczynka przeżyła ciekawe przygody spotykając na swojej drodze wiele niezwykłych postaci – wróżkę, duszka leśnego, czarownicę oraz leśnego zbója. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przebieg przedstawienia a na koniec nagrodziły aktorów oklaskami.

14 maja dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Multikina w Krakowie. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę „Zagadki Klary Muu”. Tytułowa Klara Muu i Gavin, czyli para rezolutnych detektywów, musiała rozwiązać zagadkę! Gra toczyła się o dużą stawkę, bo zniknęło magiczne nasionko, które mogło uratować Krowie Wzgórze. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Drugim punktem wycieczki było Zoo w Krakowie, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z odległych, egzotycznych krajów. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Pogoda dopisała więc dzieci z przyjemnością spacerowały i obserwowały zwierzęta. Największy podziw wzbudziły żyrafy, słonie, pingwiny i foki. Ogród Zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu a bezpośrednia obserwacja zwierząt sprawiła, iż zdobyte wiadomości podczas wycieczki na trwałe zapisały się w pamięci przedszkolaków.

Celem wycieczki była integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej, a przede wszystkim kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i środkach transportu.

W dniu 30 kwietnia 2024r. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tak ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w biało – czerwonych strojach. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu – Przedszkolaki z powagą i dumą zaśpiewały Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.” Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Tradycyjnie jak co roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły   w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko.  Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały  rękawiczki  i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu, a także zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi mierzą się osoby z autyzmem i ich najbliżsi. Nasze przedszkole również „zaświeciło się na niebiesko dla AUTYZMU”.  W każdej grupie przedszkolnej dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach, zabawach ruchowych i plastycznych. Na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, w tym szczególnym dniu dominował kolor niebieski.

Do góry