Aktualności

Więcej o: Dzień Dinozaura

W dniu 26.02.2021 w przedszkolu został zorganizowany Dzień dinozaura. Dzieci układały historyjkę obrazkową związaną z pracą paleontologa oraz wcielały się w jego rolę poszukując „kości” dinozaurów. Poznały różne ciekawostki z życia prehistorycznych gadów. Dzieci łączyły również obrazki dinozaurów z ich szkieletami, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/dzien-dinozaura/

Szanowni Państwo, w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i zamknięciem przedszkoli, w dniach od 27.03. 2021 do 09.04.2021 zajęcia będą się odbywały w formie zdalnej. Szczegółowe informacje będą przekazywane na bieżąco poprzez utworzone grupy przedszkolne na komunikatorze Messenger.

Więcej o: Tydzień Czytania Legend

W ramach realizacji projektu Piękna Nasza Polska Cała, w przedszkolu, w dniach od 22 do 26 lutego 2021 został zorganizowany Tydzień Czytania Legend. Dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek wysłuchały różnych legend, czytanych przez różne osoby. Wśród przeczytanych utworów, znalazły się min. takie jak: legenda o Lechu, Czechu i Rusie, o Smoku wawelskim, o Bazyliszku, Hejnale Mariackim, o Stopce królowej Jadwigi.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/tydzien-czytania-legend/

Więcej o: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W dniu 21 lutego nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzieci w tym dniu poznały charakterystyczne cechy naszego języka. Bawiły się układając zdania z wylosowanych elementów, a także wypowiadały zdania zawierające łamańce językowe. Był to dzień pełen ciekawych gier i zadań. Na koniec zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe medale.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/miedzynarodowy-dzien-jezyka-ojczystego/

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można składać w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrówce do dnia 12 marca2021r. Odbierają panie przy wejściu do szkoły. Sekretariat w szkole jest w remoncie. Kontakt telefoniczny: 732833576 lub 509453596

Szanowni Państwo W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną informujemy, że od dnia 02.03.2021r. do 08.03.2021r. przedszkole będzie zamknięte. Zgodnie z decyzją Sanepidu kwarantanną zostają objęte wszystkie dzieci, które były w przedszkolu w ubiegłym tygodniu. Prosimy o obserwację dzieci. Gdyby pojawiły się objawy wskazany kontakt z lekarzem rodzinnym.

DYŻUR WAKACYJNY
Informujemy, że przedszkolem pełniącym dyżur wakacyjny w lipcu 2021 r. jest Publiczne Przedszkole w Jodłówce w okresie od 1 – 16 lipca 2021 roku i Publiczne Przedszkole w Borku w okresie od 19- 31 lipca 2021 roku. Dyżur wakacyjny organizowany jest wyłącznie dla dzieci, których oboje rodzice pracują zawodowo. Zgłoszenia dziecka należy dokonać w w/w przedszkolu w terminie do 15 marca 2021 r. Po wyznaczonym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane. Placówką dostosowaną do przyjęcia dzieci niepełnosprawnych ruchowo będzie od dnia 1 września 2021 roku Publiczne Przedszkole w Dąbrówce, w którym powstanie Oddział Integracyjny.
W terminie do 15 marca 2021 r. rodzice zobowiązani są doręczyć do Dyrektora Publicznego Przedszkola w Jodłówce lub Publicznego Przedszkola w Borku wniosek wraz z zaświadczeniem o zatrudnieniu.
Uwaga : Dyżur wakacyjny uzależniony będzie od możliwości organizacyjno -sanitarnych związanych z pandemią COVID -19.
Szczegółowych informacji na temat rekrutacji udzielają dyrektorzy przedszkoli.

Szanowni Państwo
Wszelkie informacje na temat rekrutacji do klasy pierwszej szkoły podstawowej, przedszkola znajdą Państwo
w zakładkach Rekrutacja

Do góry