Aktualności

Walentynki – czerwony dzień przyjaźni. Całe przedszkole w tym dniu zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Dzieci miały okazję poznać tradycję tego święta. 14 lutego to przecież nie tylko dzień zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi. W czerwonych strojach i wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowywały wszystkich miłym słowem, gestem, walentynką. Nie zabrakło spontanicznych emocji i dobrej zabawy. Dzień Walentynowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń i niespodzianek.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. 8 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, spidermanów, piratów, strażaków czy policjantów. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech, radość i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na  słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcia.

W dniu 02.02.2024, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Bajkowa wyprawa”, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pracownikiem Biblioteki Wiejskiej w Buczkowie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki o Pinokiu, a następnie wypowiadały się na temat losów głównego bohatera. Dzięki temu spotkaniu dzieciom nie tylko przybliżono wartość prawdziwej miłości i przyjaźni, ale również ukazano konsekwencje, jakie niesie za sobą kłamstwo.

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a – 22 stycznia – Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce. Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny: młodsze grupy recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, natomiast grupy starsze przygotowały pełne wzruszeń Jasełka. Przedszkolaki chciały wyrazić w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały dla swoich ukochanych dziadków laurkę i drobny upominek. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

W dniu 09 stycznia 2024 r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru ,,Skrzat” z Krakowa. Tego dnia obejrzeliśmy spektakl pod tytułem ,,Jak Marysia mała słonko złapać chciała”. W bajkowej scenerii przedszkolaki powędrowały razem z Marysią w poszukiwaniu słońca, przeżywając wraz z bohaterką różne niesamowite przygody. Spektakl bardzo podobał się dzieciom, ich reakcje były bardzo żywe oraz wesołe. Na koniec przedstawienia nasi wychowankowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Historia Marysi pozwoliła uwierzyć dzieciom, jak również dorosłym, że nawet największe marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko z całych sił do nich dążymy.

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne, łańcuchy choinkowe oraz pierniczki. W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. O wyznaczonej godzinie w sali „Pszczółek”zebrały sie wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola . Wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie zjedli tradycyjne wigilijne potrawy.

„Ojej cóż za zapach! Cynamon, goździki coś mi się wydaje, ktoś upiekł pierniki!”

Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków oraz wspólnym kolędowaniem. Również w naszej placówce nie mogło tego zabraknąć. Zgodnie z tradycją naszego przedszkola dzieci piekły świąteczne pierniczki. Z wielkim zaangażowaniem wycinały foremkami różne kształty z przygotowanego ciasta. Były to różnej wielkości choinki, aniołki i gwiazdeczki. Ciastka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni, a w całym przedszkolu rozchodził się niezmiernie apetyczny, świąteczny zapach. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie pierniczków. Polewanie lukrem, czekoladą, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami – to była największa frajda! Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły. Przyjemnie było piec ciasteczka, a jeszcze przyjemniejsza była ich degustacja.

Wizyta św. Mikołaja to jedna z najbardziej oczekiwanych przez dzieci chwil w roku. Niecodzienny gość odwiedził dzieci z naszego przedszkola. Nasi milusińscy śpiewali, tańczyli i recytowali wiersze dla Mikołaja, a w nagrodę otrzymali piękne prezenty. Na koniec św. Mikołaj wyraził nadzieję, że przez kolejny rok, dzieci będą równie grzeczne i będzie mógł nas ponownie odwiedzić przyszłym roku. Czekamy z niecierpliwością!

Do góry