Aktualności

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień zielony. Dzieci przyszły w tym dniu ubrane w różne odcienie zielonego koloru. Był to dzień związany z naszym udziałem w projekcie „Ekokulturalne Przedszkole”. Dzieci wykonały dwa zadania: posadziły kwiaty, a także wykonały „witaminy dla rośliny – bananowy nawóz”.

Dnia 13 października przedszkolaki robiły pyszną sałatkę owocową. Zajęcia w tym dniu rozpoczęły się od rozwiązywania zagadek o owocach, oraz poznawaniu ich właściwości. Dzieci brały udział w owocowych grach i zabaw, a na zakończenie zajęć degustowały wykonaną przez nie zdrową przekąskę.

Dnia 6 października nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do CAW w Borku. Na miejscu czekał na dzieci pyszny poczęstunek – naleśniki z owocami i bitą śmietaną. Następnie oglądały patyczaki i wykonały nowo poznane owady z papieru. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie mini zoo oraz zabawy na zamku.

Szanowni Państwo!

Od  1 października 2021r.ulegają zmianie godziny odbioru dzieci w Publicznym Przedszkolu w Dąbrówce i w Bratucicach oraz w Świetlicy PSP w Dąbrówce.

Dzieci będą przygotowane do wyjścia zgodnie z zadeklarowanym przez Państwa czasem pobytu w przedszkolu lub w świetlicy.

Godziny odbioru:

1 –  godz. 13.00

2 –  godz.14.00

3 – godz.15.00

4 –  od godz. 15.30

Jeśli dziecko nie zostanie odebrane o zadeklarowanej godzinie, zostanie naliczona opłata za kolejną godzinę pobytu dziecka w przedszkolu. Bardzo prosimy o punktualne odbieranie dzieci.

                                                                                                          Z poważaniem

                                                                                                   Dyr. Bogusława Janik

6 października 2021r. o godz.11.00 nastąpi otwarcie Publicznego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Dąbrówce.

    Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci przedszkolnych do udziału w uroczystości, która odbędzie się na sali gimnastycznej.

                                                                                                              Z poważaniem

                                                                                                Dyr. Bogusława Janik

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. W tym dniu czekało na dzieci wiele zabaw i atrakcji. Był to dzień pełen emocji i radości.

Dnia 15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w motywie z kolorowymi kropkami. Poznały historię tego dnia, nową figurę geometryczną jaką jest koło, a także wykonały kropkowe prace plastyczne.

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola na zebranie, które odbędzie się dnia 30.08.2021 o godzinie 17.30 w szkole, w sali gimnastycznej.

Więcej o: Dzień Dinozaura

W dniu 26.02.2021 w przedszkolu został zorganizowany Dzień dinozaura. Dzieci układały historyjkę obrazkową związaną z pracą paleontologa oraz wcielały się w jego rolę poszukując „kości” dinozaurów. Poznały różne ciekawostki z życia prehistorycznych gadów. Dzieci łączyły również obrazki dinozaurów z ich szkieletami, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/dzien-dinozaura/

Do góry