Aktualności

„Biały obrus lśni na stole, pod obrusem siano…”

W dniu 22 grudnia w przedszkolu odbył się świąteczny obiad. Przedszkolna Wigilia rozpoczęła się od zapalenia świecy, wysłuchania fragmentu z Pisma Świętego o narodzinach Pana Jezusa oraz wspólnej modlitwy. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim przedszkolakom oraz pracownikom świąteczne życzenia. Na świątecznym stole pojawiły się wybrane potrawy wigilijne oraz pierniki, upieczone kilka dni wcześniej w przedszkolu. Wigilia zakończyła się wspólnym śpiewem kolęd.

Więcej o: Mikołajki

W dniu 4 grudnia naszą placówkę odwiedził Święty Mikołaj. Nasze Przedszkolaki bardzo starają się… “być grzecznym” i doskonale wiedzą że Mikołaj… “cały czas na nich patrzy”. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań. Poznały historię Mikołaja, bawiły się wesoło przy piosence o Nim Jednak w tym roku wizyta przebiegała w inny sposób, w związku z panującą epidemią. Mikołaj przestąpił próg naszego przedszkola, przywitał się i przekazał Paniom prezenty dla dzieci, ponieważ nie mógł tego zrobić osobiście. Był to dzień pełen radości i mikołajkowych zabaw.

“Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym przedszkolakom. Do zobaczenia za rok!”.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/mikolajki/

Więcej o: Zabawa Andrzejkowa

W dniu 26.11.2020 w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Na początku dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania nauczyciela, na temat historii zabaw andrzejkowych, które miało na celu przybliżenie im wybranych tradycji i zwyczajów ludowych. Następnie wszystkie dzieci wzięły udział w różnych zabawach andrzejkowych, konkursach oraz bawiły się i tańczyły przy muzyce.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/zabawa-andrzejkowa/

Więcej o: Dzień Praw Dziecka

W dniu 20 listopada nasze Przedszkolaki obchodziły „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”. Przedszkole jest pierwszym miejscem, w którym dziecko nabywa kompetencji społecznych. W atmosferze spokoju i akceptacji poznaje własne prawa i reguły życia w grupie. W tym czasie kształtują się pierwsze postawy moralne, nawyki mające wpływ na przyszłe życie. W tym ważnym dniu dzieci poznały i omówiły prawa dziecka. Nasze przedszkolaki wiedzą, że oprócz swoich praw mają też obowiązki. „Pszczółki” utworzyły tablicę dyżurnych, natomiast „Biedronki” zasadziły kwiaty. W ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” – dzieci wspólnie wykonały plakat pt. „Każdy Przedszkolak – Mały Patriota – Wielki Człowiek”

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/dzien-praw-dziecka/

Więcej o: Dzień Pluszowego Misia

„Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest…..”

Dnia 25.11.2020 dzieci z grupy „Pszczółek” i „Biedronek” obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię dotyczącą powstania Dnia Pluszowego Misia. Ponadto oglądały różne pluszowe misie z dawnych i współczesnych czasów oraz rozpoznawały misie z różnych bajek. Uczestniczyły w różnych zabawach i zadaniach związanych z misiami. Wykonały także opaski z misiami. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/dzien-pluszowego-misia/

Więcej o: Święto Niepodległości

„Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem.

Kochamy Polskę z całych sił……”

W dniu 10.11.2020 w przedszkolu odbył się Dzień Biało-Czerwony z okazji zbliżającej się 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek wzięły udział w pokazie mody patriotycznej w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, prezentując stroje krakowskie, biało-czerwone oraz biało-czarne. Przedszkolacy wysłuchali opowiadania nauczycieli na temat najważniejszych wydarzeń związanych z utratą i odzyskaniem niepodległości przez Polskę. O godzinie 11.11 dzieci przystąpiły do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”, śpiewając hymn Polski. W tym dniu dzieci miały również możliwość skosztowania biało-czerwonych potraw

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/swieto-niepodleglosci/

Więcej o: Dzień postaci z bajek

Bajka wędruje po świecie ,dzisiaj do nas zawitała.
Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała.

5 listopada w naszym Przedszkolu dzieci obchodziły „Dzień Postaci z Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W tym dniu Przedszkolaki przyszły ubrane w bajkowe stroje, wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały postacie i tytuły bajek i rysowały swoją ulubioną postać z bajki. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/dzien-postaci-z-bajek/

Więcej o: Mali Badacze

Dzieci z grupy Pszczółek wykonały eksperyment z wędrującą wodą. Poznały także różne rodzaje mydła, jego właściwości, a także temperaturę w jakiej się rozpuszcza. Wykonały również bańki mydlane. Zajęcia te pozwoliły dzieciom odkryć różnorodne zjawiska i właściwości za pomocą obserwacji i doświadczeń.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/mali-badacze/

Do góry