Aktualności

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”! 

W tym ważnym dla dzieci dniu w przedszkolu czekało na nich wiele niespodzianek i atrakcji. Przedszkolaki przyniosły swoją ulubioną zabawkę. Uczestniczyły w grach i zabawach, a na koniec wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji: „Dzień przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”, która polegała na wspólnym odśpiewaniu piosenki tego dnia „Dziecięce marzenia”, a także wykonaniu grupowej pracy konkursowej pt. „Marzenia Przedszkolaka”.

W dniu 15 września nasze przedszkolaki wspólnie z paniami przyszły w ubraniach z kropkowym akcentem.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu:

„Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu!”

Kochane Przedszkolaki…

Drodzy Rodzice…

Cudowny czas wakacji powoli dobiega końca i nadchodzi czas powrotu do przedszkola. Wraz z nowym rokiem szkolnym nasze Przedszkolaki awansują do starszych grup, aby tam przywitać się z długo niewidzianymi koleżankami, kolegami i swoimi Paniami.
Szczególnie ciepło witamy nasze malutkie Motylki, które po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola.

Z wielką radością czekamy na wszystkie „Motylki, Pszczółki i Biedronki”

 1 września przedszkole będzie czynne w godzinach 7.00-16.00. Dzieci będą schodziły się do swoich sal. Bardzo prosimy o przyniesienie obuwia na zmianę i przebrania.

Wszystkim naszym kochanym Przedszkolakom życzymy bezpiecznego powrotu do przedszkola i aby ten nadchodzący rok szkolny przyniósł ze sobą wiele nowych przygód, radości z nauki, beztroskiej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha.

Dnia 23 czerwca w naszym przedszkolu miało miejsce wyjątkowe święto – Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców występ. W podziękowaniu za ich miłość i troskę zaśpiewały piosenki oraz pięknie zatańczyły. W wierszach, które wypowiadały skryły piękne życzenia. Z okazji święta Mamy i Taty przygotowały także piękne filiżanki, które wręczyły rodzicom. W tym dniu miało miejsce również zakończenie przedszkola i pożegnanie starszych kolegów z zerówki.

W dniu 21 czerwca nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Czasławia. Gospodarstwo to naprawdę magiczne miejsce – cisza, spokój i przepiękne widoki. Dzieci podczas wyjazdu poznały różnorodne zioła z których zrobiły domowe przyprawy. Piły zdrowe soki próbując nowych smaków. Jednak największymi atrakcjami było dojenie krowy i przejażdżka konikiem. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili po południu do przedszkola.

Do góry