Aktualności

14 maja dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Multikina w Krakowie. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę „Zagadki Klary Muu”. Tytułowa Klara Muu i Gavin, czyli para rezolutnych detektywów, musiała rozwiązać zagadkę! Gra toczyła się o dużą stawkę, bo zniknęło magiczne nasionko, które mogło uratować Krowie Wzgórze. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Drugim punktem wycieczki było Zoo w Krakowie, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z odległych, egzotycznych krajów. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Pogoda dopisała więc dzieci z przyjemnością spacerowały i obserwowały zwierzęta. Największy podziw wzbudziły żyrafy, słonie, pingwiny i foki. Ogród Zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu a bezpośrednia obserwacja zwierząt sprawiła, iż zdobyte wiadomości podczas wycieczki na trwałe zapisały się w pamięci przedszkolaków.

Celem wycieczki była integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej, a przede wszystkim kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i środkach transportu.

W dniu 30 kwietnia 2024r. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tak ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w biało – czerwonych strojach. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu – Przedszkolaki z powagą i dumą zaśpiewały Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.” Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Tradycyjnie jak co roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły   w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko.  Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały  rękawiczki  i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu, a także zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi mierzą się osoby z autyzmem i ich najbliżsi. Nasze przedszkole również „zaświeciło się na niebiesko dla AUTYZMU”.  W każdej grupie przedszkolnej dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach, zabawach ruchowych i plastycznych. Na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, w tym szczególnym dniu dominował kolor niebieski.

Po długiej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających kwiatów. W czwartek 21 marca wszystkie dzieci świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Aby podkreślić charakter tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły w tym dniu ubraniach w kolorze zielonym. Dzieci dowiedziały się również o starym zwyczaju topienia Marzanny.

Światowy Dzień Dinozaura to wyjątkowy dzień obchodzony  corocznie 26 lutego. Dinozaury to stworzenia, które fascynują dzieci już od najmłodszych lat.  Przedszkolaki również uczciły ten dzień przynosząc do przedszkola swoje dinozaury – figurki, maskotki oraz książki. Wspólnie oglądały filmy edukacyjne o dinozaurach, rozwiązywały zadania w kartach pracy, wykonywały prace plastyczne czy też grały w gry o tematyce związanej z dinozaurami.

26 lutego 2024 roku nasze przedszkolaki udały się do Oratorium św. Kingi w Bochni na spektakl pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów z Teatru Nowoczesnego w Krakowie. Opowieść o przygodach Kaja, którego porywa okrutna Królowa Śniegu oraz jego wiernej przyjaciółki Gerdy, uczy i przypomina nam jak ogromną wartość ma prawdziwa przyjaźń. Przedstawienie w niezwykle barwnej formie oraz z bogactwem zaskakujących nowatorskich rozwiązań scenicznych, bardzo spodobało się naszym uczniom. Mamy nadzieję, iż jego głębokie przesłanie i szlachetna wymowa na długo zagoszczą w sercach dzieci.

Do góry