Aktualności

Po długiej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających kwiatów. W czwartek 21 marca wszystkie dzieci świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Aby podkreślić charakter tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły w tym dniu ubraniach w kolorze zielonym. Dzieci dowiedziały się również o starym zwyczaju topienia Marzanny.

Światowy Dzień Dinozaura to wyjątkowy dzień obchodzony  corocznie 26 lutego. Dinozaury to stworzenia, które fascynują dzieci już od najmłodszych lat.  Przedszkolaki również uczciły ten dzień przynosząc do przedszkola swoje dinozaury – figurki, maskotki oraz książki. Wspólnie oglądały filmy edukacyjne o dinozaurach, rozwiązywały zadania w kartach pracy, wykonywały prace plastyczne czy też grały w gry o tematyce związanej z dinozaurami.

26 lutego 2024 roku nasze przedszkolaki udały się do Oratorium św. Kingi w Bochni na spektakl pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów z Teatru Nowoczesnego w Krakowie. Opowieść o przygodach Kaja, którego porywa okrutna Królowa Śniegu oraz jego wiernej przyjaciółki Gerdy, uczy i przypomina nam jak ogromną wartość ma prawdziwa przyjaźń. Przedstawienie w niezwykle barwnej formie oraz z bogactwem zaskakujących nowatorskich rozwiązań scenicznych, bardzo spodobało się naszym uczniom. Mamy nadzieję, iż jego głębokie przesłanie i szlachetna wymowa na długo zagoszczą w sercach dzieci.

Walentynki – czerwony dzień przyjaźni. Całe przedszkole w tym dniu zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Dzieci miały okazję poznać tradycję tego święta. 14 lutego to przecież nie tylko dzień zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi. W czerwonych strojach i wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowywały wszystkich miłym słowem, gestem, walentynką. Nie zabrakło spontanicznych emocji i dobrej zabawy. Dzień Walentynowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń i niespodzianek.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. 8 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, spidermanów, piratów, strażaków czy policjantów. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech, radość i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na  słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcia.

W dniu 02.02.2024, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Bajkowa wyprawa”, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pracownikiem Biblioteki Wiejskiej w Buczkowie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki o Pinokiu, a następnie wypowiadały się na temat losów głównego bohatera. Dzięki temu spotkaniu dzieciom nie tylko przybliżono wartość prawdziwej miłości i przyjaźni, ale również ukazano konsekwencje, jakie niesie za sobą kłamstwo.

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a – 22 stycznia – Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce. Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny: młodsze grupy recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, natomiast grupy starsze przygotowały pełne wzruszeń Jasełka. Przedszkolaki chciały wyrazić w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały dla swoich ukochanych dziadków laurkę i drobny upominek. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Do góry