Z życia grup

Święto Niepodległości

„Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem.

Kochamy Polskę z całych sił……”

W dniu 10.11.2020 w przedszkolu odbył się Dzień Biało-Czerwony z okazji zbliżającej się 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek wzięły udział w pokazie mody patriotycznej w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, prezentując stroje krakowskie, biało-czerwone oraz biało-czarne. Przedszkolacy wysłuchali opowiadania nauczycieli na temat najważniejszych wydarzeń związanych z utratą i odzyskaniem niepodległości przez Polskę. O godzinie 11.11 dzieci przystąpiły do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”, śpiewając hymn Polski. W tym dniu dzieci miały również możliwość skosztowania biało-czerwonych potraw

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/swieto-niepodleglosci/

Święto Niepodległości

„Jesteśmy Polką i Polakiem”

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie „Piękna Nasza Polska Cała”. W miesiącu listopadzie wykonaliśmy m.in. jedno z zadań pt. ” Jesteśmy Polką i Polakiem”, które polegało na wykonaniu fotobudki z regionalnym krajobrazem.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/jestesmy-polka-i-polakiem/

Jesteśmy Polką i Polakiem

Dzień postaci z bajek

Bajka wędruje po świecie ,dzisiaj do nas zawitała.
Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała.

5 listopada w naszym Przedszkolu dzieci obchodziły „Dzień Postaci z Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W tym dniu Przedszkolaki przyszły ubrane w bajkowe stroje, wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały postacie i tytuły bajek i rysowały swoją ulubioną postać z bajki. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/dzien-postaci-z-bajek/

Dzień postaci z bajek

Mali Badacze

Dzieci z grupy Pszczółek wykonały eksperyment z wędrującą wodą. Poznały także różne rodzaje mydła, jego właściwości, a także temperaturę w jakiej się rozpuszcza. Wykonały również bańki mydlane. Zajęcia te pozwoliły dzieciom odkryć różnorodne zjawiska i właściwości za pomocą obserwacji i doświadczeń.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/mali-badacze/

Mali Badacze

Zabawy badawcze i eksperymenty

W dniu 23.10.2020 dzieci z grupy Biedronek wzięły udział w różnych  zabawach badawczych i eksperymentach,  w ramach realizacji innowacji pedagogicznej  „Jesteśmy  Małymi Odkrywcami”.  Dzieci badając różne właściwości wody,  wykonały takie eksperymenty jak: 

– Czy woda może zmieniać kształt?

– Co rozpuszcza się w wodzie

– Zaczarowana butelka

Tworzyły także barwy pochodne, poprzez łączenie kolorów podstawowych. 

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/zabawy-badawcze-i-eksperymenty/

Eksperymenty i zabawy badawcze

Sadzenie Kwiatów

22.10.2020-  w ramach realizacji Międzynarodowego  Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”,  dzieci z grupy Biedronek zasadziły bratki na  przedszkolnym klombie. Działania te były również związane  z  upamiętnieniem osoby Świętego Jana Pawła II, którego  wspomnienie przypada  na dzień 22 października . 

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/sadzenie-kwiatow/


Dzień chleba

W dniu 16.10.2020 r. grupa Pszczółek obchodziła Światowy Dzień Chleba. Dzieci ubrane w czapki kucharskie, niczym prawdziwi piekarze miały okazję poznać historię i proces powstawania chleba, rogalików, a także różnego rodzaju bułeczek – omawiając historyjkę obrazkową pt. „Od ziarenka do bochenka”. Dowiedziały się także jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Zapoznały się z różnymi rodzajami chleba oraz składnikami potrzebnymi do jego wypieku. Dzieci wspólnie z panią wykonały przepyszny chleb, oraz bułeczki.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/dzien-chleba/


Dzień czystych rąk

Sio zarazki!
Sio zarazki z moich dłoni!
Zaraz mydło was przegoni.
Mycia rączek znam zalety
tuż po wyjściu z toalety.
Przed jedzeniem również sam
ręce wkładam wprost pod kran,
by obiadek smaczny był
i bym zawsze w zdrowiu żył.

Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do akcji włączyły się także dzieci z naszego przedszkola. Celem obchodów Dnia jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. To święto rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii, przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Obejrzały tematyczny teatrzyk Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Dzieci wykonały również eksperyment pokazujący jak zarazki uciekają przed mydłem.
Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/dzien-czystych-rak/


Wycieczka do lasu

Dnia  23.09.2020 odbyła się wycieczka do lasu, w której  wzięły udział dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek.   W czasie pobytu w lesie odwiedził  nas Pan  Leśniczy. Dzieci wysłuchały wielu ciekawych  informacji na temat bogactwa lasu, jego mieszkańców,  gatunków drzew, spacerowały po lesie  oraz zbierały dary jesieni: szyszki, żołędzie, liście. 

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/wycieczka-do-lasu/

Wycieczka do lasu

Dzień Przedszkolaka

Radosnym dniem dla wszystkich dzieci przedszkolnych był Dzień  Przedszkolaka, który odbył się w naszym przedszkolu 21.09.2020. W tym  dniu dzieci uczestniczyły w różnych zabawach tanecznych, ruchowych,  konkursowych oraz w zabawach z chustą animacyjną. 
Na zakończenie wspólnej zabawy każde dziecko otrzymało pamiątkowy  upominek. 

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/dzien-przedszkolaka-2/?preview=true&_thumbnail_id=1875

Dzień Przedszkolaka

Dzień Kropki

13 września w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Celem tego święta było pobudzanie  u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Dzień Kropki jest dniem odwagi i zabawy. Tego dnia  ubrania dzieci oraz pracowników przedszkola wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie oglądnęły bajkę jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. W tym dniu dzieci brały udział w kropkowych zabawach i wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej.

Galeria zdjęć: https://zspdabrowka.pl/przedszkoledabrowka/galeria/dzien-kropki/

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 120441524_2914481391987145_2733963556339474199_n-min-1024x768.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 120395908_342481020421232_9067234512669230116_n-min-1024x768.jpg