NARODOWE CZYTANIE 2020

W  tym roku ta wyjątkowa akcja czytelnicza musiała się odbyć w odmiennych warunkach niż zazwyczaj. Uczniowie klasy VIII czytali wybrane fragmenty ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego wsali gimnastycznej, m.in. fragment o przygotowaniach do ,,malinowego konkursu”. Ze względów epidemicznych towarzyszyły im tylko p.Dyrektor Bogusława Janik, Kierownik Biblioteki w Buczkowie p. Aneta Pokrzywka oraz wychowawca.

 Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu, ukończone w grudniu 1834 roku, a wydane pięć lat później w Paryżu. Utwór powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu.

 

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *