Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Bochni

Powiększ obraz

27 listopada 2019 r. uczniowie klasy ósmej wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Podczas spotkania strażacy mówili o zagrożeniach pożarowych, przyczynach pożarów oraz o zasadach postępowania podczas pożarów. Uczniowie zapoznali się z ciężką pracą strażaka i jego codziennymi obowiązkami podczas służby.

Dowiedzieli się również w jaki sposób można zostać strażakiem. Pokazano samochody oraz sprzęt ratowniczy i gaśniczy. Każdy uczeń mógł wszystkiego dotknąć, podnieść lub przymierzyć. Na koniec byliśmy świadkami alarmu ćwiczebnego. Akcja ta bardzo się podobała. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *