NARODOWE CZYTANIE 2019

7 września 2019r.odbyła się ósma edycja Narodowego Czytania. W naszej szkole uroczystość miała miejsce dzień wcześniej na sali gimnastycznej.

Wśród zaproszonych gości byli:  radny Gminy Rzezawa p. Marcin Bielak, sołtys wsi Buczków p. Czesława Budyn, kierownik świetlicy w Buczkowie p. Aneta Pokrzywka. Naszą placówkę reprezentowali p. Dyrektor Bogusława Janik, wicedyrektor p. Maria Kosińska, ks. Piotr Kotarba oraz uczennice klasy VII : Aleksandra Drabik, Wiktoria Łoboda, Dominika Strach, Martyna Szkolik.

Z inicjatywy pary prezydenckiej tegoroczną odsłonę akcji Narodowe Czytanie poświęcono polskim nowelom i z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta dokonano wyboru ośmiu lektur na ósme Narodowe Czytanie. W naszej szkole wybrano nowele : „Dym” Marii Konopnickiej oraz „Sachem” Henryka Sienkiewicza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *