Zakończenie roku szkolnego2018/2019 i pożegnanie absolwentów

Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęła Msza św. w kaplicy w Buczkowie, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele wraz z dyrekcją placówki. Następnie wszyscy zebrani udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości.

Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Bogusława Janik, która w kilku słowach powitała zaproszonych gości, szczególnie rodziców wyróżnionych uczniów klasy VIII i 3 gimnazjum.

W dalszej części prowadzący p. Edward Płonka dokonał wprowadzenia pocztów sztandarowych, które przekazały sztandary szkół : sztandar szkoły podstawowej uczniom klas VI-VII, zaś sztandar gimnazjum przejęli nauczyciele uczący w tejże szkole. Po odśpiewaniu hymnu państwowego  wyróżnieni uczniowie klas VIII i 3 gimnazjum otrzymali świadectwa z paskiem i nagrody książkowe, zaś uczennica klasy VIII Sabina Synowiec oraz uczennice klasy 3 gimnazjum Gabriela Lis i Julia Chudy otrzymały statuetki dla najwybitniejszych uczniów szkoły.

Następnie rodzicom wyróżnionych uczniów klasy VIII i 3 gimnazjum wręczono Listy Gratulacyjne za trud i poświęcenie włożone w kształcenie i wychowanie swoich dzieci.

W dalszej części świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe odebrali pozostali wyróżnieni uczniowie z klas I-VII oraz laureaci różnorodnych konkursów na poziomie szkolnym, gminnym i powiatowym.

Pani Dyrektor wręczyła również dyplomy wszystkim rodzicom zaangażowanym w działalność na rzecz  placówki, szczególne wyróżnienie otrzymała p. Agnieszka Płaza w związku z zakończeniem pracy w Radzie Rodziców .

Po zamknięciu części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Absolwenci gimnazjum oraz szkoły podstawowej przygotowali program słowno –muzyczny dedykowany nauczycielom, rodzicom oraz młodszym kolegom i koleżankom. Były wiersze, piosenki, dowcipy, prezentacje multimedialne, sporo wspomnień i oczywiście łzy wzruszenia.

Na koniec uczniowie wszystkich klas udali się na krótkie spotkanie z wychowawcami, a po nich już … WAKACJE!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *