Aktualności

Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.  Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania strażacy zaprezentowali działanie węża strażackiego.      Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach syren strażackich.

27 kwietnia dzieci z naszego przedszkola obejrzały niezwykłe przedstawienie. To niesamowite widowisko przedszkolaki podziwiały na lodowisku CRACOVII w Krakowie. Podczas muzycznego spektaklu zostaliśmy przeniesieni w świat niezwykłych przygód Sindbada, opartych na motywach baśni Bolesława Leśmiana pt. „Przygody Sindbada Żeglarza”. Efekty dźwiękowe, świetlne, scenografia, kostiumy i oczywiście popisy akrobatyczne aktorów zachwyciły wszystkich. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie  w naszej pamięci.

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec  wspólnie posprzątały przedszkolny plac zabaw.

Dnia 21.02.2023 w przedszkolu obchodzony był „Dzień Języka Ojczystego”. W tym dniu dzieci uczestniczyły w różnych zajęciach i zabawach językowych. Poprzez proponowane działania mogły odkryć piękno i bogactwo języka ojczystego.

W dniu 30.03.2023 w Publicznym Przedszkolu w Dąbrówce odbył się szkolno- -przedszkolny konkurs recytatorski „W świecie poezji J. Kulmowej, D. Gellner, B. Formy”.

W konkursie zaprezentowały się dzieci z grup przedszkolnych: Motylków, Pszczółek, Biedronek , Jagódek i Skrzatów oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

Wyniki wśród przedszkolaków były następujące:

  • w kategorii dzieci młodszych (3-4- latków) :

I miejsce – Julia Lech

II miejsce – Anna Drobny

III miejsce – Gabriella Karnecka

  • w kategorii dzieci starszych (5-6-latków):

I miejsce – Anna Waśniowska

II miejsce – Jagoda Kicka

III miejsce – Laura Drzewiecki

wyróżnienie – Bartłomiej Gaczoł.

  • Wśród dzieci szkolnych Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Zuzanna Majcherczyk

II miejsce – Emilia Wojkowska

III miejsce – Maria Kicka.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu, a także zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi mierzą się osoby z autyzmem i ich najbliżsi. W poniedziałek nasze przedszkole również „zaświeciło się na niebiesko dla AUTYZMU”.  W każdej grupie przedszkolnej dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach, zabawach ruchowych i plastycznych. Na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, w tym szczególnym dniu dominował kolor niebieski.

21 marca nasze przedszkolaki przywitały nowa porę roku – Wiosnę. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w kolorze zielonym. Odwiedziła nas również pani Anetka z biblioteki w Buczkowie, która przeczytała dzieciom bajki o wiosennej tematyce. Przyniosła także makiety wiosennych ptaków oraz wiosenne kwiaty. Przedszkolaki poznały zwyczaje witania wiosny.

W dniu 31.03.2023r. nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Pisanka Wielkanocna”. Uczestnikami konkursu były dzieci z przedszkoli z Gminy Rzezawa. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pisanki wielkanocnej techniką płaską. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, pielęgnowanie regionalnych tradycji oraz rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności. Każda z nadesłanych prac była pomysłowa. Nagrodzeni zostali:

Kategoria I – 3-4 latki:

1 miejsce – Gabriella Karnecka – Publiczne Przedszkole z Odziałem Integracyjnym w Dąbrówce

2 miejsce – Julia Chołda – Publiczne Przedszkole w Rzezawie

3 miejsce – Rozalia Nowak – Publiczne Przedszkole w Rzezawie

Wyróżnienia:

– Maja Kruczyńska – Publiczne Przedszkole w Łazach

– Filip Kruczyński – Publiczne Przedszkole w Łazach

– Karolina Wcisło – Publiczne Przedszkole w Borku

Kategoria II – 5-6 latki:

1 miejsce – Gabriela Krokosz – Publiczne Przedszkole w Jodłówce

2 miejsce – Eliza Adamska – Publiczne Przedszkole w Łazach

3 miejsce – Kamila Piątkiewicz – Publiczne Przedszkole z Odziałem Integracyjnym w Dąbrówce

Wyróżnienia:

– Iga Koprowska – Publiczne Przedszkole w Borku

– Jagoda Kicka – Publiczne Przedszkole w Bratucicach

– Liliana Baniak – Publiczne Przedszkole w Bratucicach

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, oraz wszystkim uczestnikom przepięknych i pomysłowych prac.

Do góry