Pierniczki

„Ojej cóż za zapach! Cynamon, goździki coś mi się wydaje, ktoś upiekł pierniki!”

Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków oraz wspólnym kolędowaniem. Również w naszej placówce nie mogło tego zabraknąć. Zgodnie z tradycją naszego przedszkola dzieci piekły świąteczne pierniczki. Z wielkim zaangażowaniem wycinały foremkami różne kształty z przygotowanego ciasta. Były to różnej wielkości choinki, aniołki i gwiazdeczki. Ciastka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni, a w całym przedszkolu rozchodził się niezmiernie apetyczny, świąteczny zapach. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie pierniczków. Polewanie lukrem, czekoladą, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami – to była największa frajda! Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły. Przyjemnie było piec ciasteczka, a jeszcze przyjemniejsza była ich degustacja.